VIII Przegląd Teatrów Alternatywnych 2008
10-11 listopada 2008 roku10 listopada'08 Baza Zbożowa
godz. 18.00 - "WYDECH", reż. Marek Kościółek - Teatr Krzyk z Maszewa

11 listopada'08 Baza Zbożowa
godz. 17.00 - "Lolita Dolly", reż. Mikołaj Wiepriew - Teatr Nikoli z Krakowa
godz. 19.00 - "Chlust Witkiewiczowski", reż. Marcin Bortkiewicz - pokaz powarsztatowy Teatr Ecce Homo i przyjaciele
Wstęp na wszystkie spektakle BEZPŁATNY

Na spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki” do odebrania w Bazie Zbożowej (ul. Zbożowa 4)


GŁÓWNY ORGANIZATOR

STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ECCE HOMO

Partnerzy:
Baza Zbożowa

Informacje pod numerem 698-355-163
e-mail: kondratowicz@o2.pl
www.eccehomo.pl

ZAPRASZAMY!!!


TEATR KRZYK - "Wydech"
TEATR NIKOLI - "Lolita Dolly"
TEATR ECCE HOMOTEATR KRZYK - założony w 2002 r. w Maszewie- malutkim miasteczku w województwie pomorskim, przez Marka Kościółka, absolwenta Akademii w Gardzienicach, który jest także reżyserem spektakli teatru.
"WYDECH" to najnowsza premiera Teatru Krzyk. Spektakl niespełna miesiąc temu otrzymał równorzędną pierwszą nagrodę na X Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich WINDOWISKO w Gdańsku.
"Wydech" to krzyk młodości teatru Marka Kościółka. Piątka nastoletnich wykonawców w mieszanej konwencji gry, zabawy, przy wykorzystaniu czata, czy rozmowy poprzez komunikator gadu-gadu próbuje nawiązać kontakt z otaczającym światem i z wielkim nieobecnym - ojcem. Kościółek temat do spektaklu znalazł w sytuacji rodzinnej wykonawców przedstawienia. Zaskakuje płynne połączenie komizmu i powagi oraz bardzo trudne zadania aktorskie, jakie reżyser dał debiutantom (widzowie usytuowani są dookoła sceny - grający przez cały czas są obecni i wszystkie kwestie wypowiadają bezpośrednio do widzów). Na festiwalu w Gdańsku nagrodzono autentyzm, odwagę oraz umiejętności mówienia o ważnych, osobistych problemach językiem teatru.


TEATR NIKOLI - (do niedawna funkcjonujący pod nazwą Biały Klown) założony został w Kijowie w 1990 roku przez Mikołaja Wiepriewa - reżysera i aktora z Rosji.
Od 1991 roku Teatr działa w Krakowie. Uczestniczy w festiwalach krajowych i międzynarodowych.
"LOLITA DOLLY" - to dramatyczna historia osieroconej dziewczynki pozostającej na łasce szaleńczo w niej zakochanego ojczyma Humberta.
Jednak Lolita w niezwykle perfidny i jednocześnie niewinnie dziewczęcy sposób wykorzystuje sytuację. Z czasem dziewczyna, którą Humbert wprowadził w świat kobiecości odchodzi od nauczyciela, czym doprowadza do tragedii porzuconego ojczyma.
W maju tego roku, na IX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wlkp
spektakl otrzymał główną nagrodę "za wyrafinowaną podróż w świat perwersji, niemego kina i cyrku" a Dominika Jucha - odtwórczyni Lolity indywidualną nagrodę aktorską.


TEATR ECCE HOMO - jak zawsze w listopadzie obchodzi urodziny. W tym roku dwunaste. W prezencie - jednorazowy spektakl, a właściwie pokaz po warsztatowy, wyreżyserowany przez Marcina Bortkiewicza nie tylko ze stałą ekipą aktorów Ecce Homo ,ale także z tymi ,którzy chociaż raz, być może pierwszy raz i być może nie ostatni będą mogli zmierzyć się sami ze sobą, ze swoim talentem, którego nie są często świadomi, z światłami ramp i przede wszystkim z widownią na otwartej scenie Teatru Ecce Homo.
Będzie to wieczór ekscentryczny, pod roboczym tytułem "Chlust Witkiewiczowski". Jak mówi reżyser "będzie to na pewno utrzymana w duchu Witkacego zabawa w teatr, podczas której, zgodnie z założeniami głoszonymi przez autora, każdy, czy to pijany, czy trzeźwy, będzie mógł wystąpić i powiedzieć, co mu ślina na język przyniesie. Tak jak chciał Witkacy, będzie to krótkie i intensywne, pełne improwizacji i sytuacji z życia wziętych."

Teatr Krzyk - WydechTeatr Nikoli - Lolita DollyEcceHomo - Chlust Witkiewiczowski

Copyright (c) 2008 Wojciech Habdas. All rights reserved.
All photographs (c) 2008 Wojciech Habdas.