STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE "TEATR ECCE HOMO"

Kierownik artystyczny - Anna Kantyka-Grela
e-mail: kondratowicz@o2.pl
Siedziba - Baza Zbożowa
ul. Zbożowa 4
25-316 Kielce
tel. 698 355 163


TEATR ECCE HOMO:

Formalnie funkcjonujący jako Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo
Powstał w 1996 roku z inicjatywy nieżyjącego już artysty plastyka, ówczesnego dyrektora Państwowych Szkół Plastycznych - Tadeusza Maja.
Od początku istnienia menagerem i od 2000 roku opiekunem artystycznym zespołu jest Anna Kantyka-Grela
Teatr tworzą głównie ludzie młodzi - uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich i studenci ale także osoby dojrzałe - młode duchem.
Do tej pory zostało zrealizowanych 38 spektakli, z których większość jest na stałe wpisana jest do repertuaru.

Teatr od początku swojej działalności prowadzi całoroczne, bezpłatne dla uczestników warsztaty za zakresu edukacji teatralnej. W ciągu 15 lat swojej działalności przygotował do dalszej edukacji artystycznej ponad 120 osób.
Aktualnie w zespole jest 25 aktorów na różnym poziomie warsztatowym.
Odrębność twórcza Teatru Ecce Homo zostaje zauważana i wielokrotnie potwierdzana nagrodami, wyróżnieniami i zaproszeniami na liczące się w kraju festiwale sztuki.
Przez 10 lat siedzibą teatru były Państwowe Szkoły Sztuk Plastycznych.

Od maja 2007 roku Teatr przeniósł się do Bazy Zbożowej, gdzie w starej spawalni samochodowej urządził swoją pierwszą wymarzoną salę teatralną.
W 2006r. Teatr Ecce Homo wykonał zwrot w stronę teatru słowa i literatury, opartego na akcji. Adaptuje na swoje potrzeby m.in. Moliera, Manna, Sołżenicyna i Dostojewskiego pod opieką reżyserską Marcina Bortkiewicza - absolwenta Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i Stanisława Miedziewskiego - wybitnego reżysera teatralnego.
Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo od 11 lat jest organizatorem Przeglądu Teatrów Alternatywnych odbywającego się w Kielcach, w ramach którego prezentowane są spektakle teatrów alternatywnych z całej Polski.

Copyright (c) 2003-2012 Wojciech Habdas. All rights reserved.
All photographs (c) 2003-2012.